LATEST ARTICLES

Бод за Вардар против ПИК Сегед, Дибиров промаши победа

  Ракометарите на Вардар одиграа нрешено во Унгарија кај ПИК Сегед 26:26 во рамките на четвртото коло во Лигата на шампионите. Вардар прва пат од почетокот на сезоната не успеа да го освои целиот плен, а воедно ја прекина серијата...

Tренерот-ѓавол Бенел доби 31 година затвор

Судијата во Ливерпул го оцени поранешниот фудбалски тренер на јуниорите на Манчестер сити и Кру Александра, Бери Бенел како „чисто зло“ и му одреди 31 година затвор за сексуални напади над малолетници. 64-годишниот Бенел беше осуден за 43 дела против...

Де Бур: Во Интер има анархија, полесно се работи со јуниорите на Ајакс

Холандскиот фудбалски стручњак, Франк де Бур уште нема ангажман по отпуштањето од Кристал Палас, но реши да се осврне на ситуацијата во Интер, каде што беше тренер неверојатни 85 дена. Де Бур својата тренерска кариера ја почна како тренер на...