Почетна Автомото

Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Италија ќе ги загуби бесплатните Формула 1 преноси

Формула 1 ќе исчезне од бесплатните италијански ТВ канали во 2018 година, кога само домашното ГП во Монца ќе се пренесува преку државниот ТВ...

ДАКАР: Ал-Атијах со победа, Саинс на чекор до титула

Поранешниот шампион, Насер Ал-Атијах (Тојота) го совлада Стефан Петерхансел (Пежо) по 523 километри од Чилечито до Сан Хуан во 12. етапа на Дакар релито,...

Мерцедес и Ферари на ист ден ќе ги покажат болидите

Четирикратните Формула 1 шампиони, Мерцедес, ќе го претстават својот нов болид В09 во Силверстоун, на 22 февруари, истиот ден кога во Маранело, Ферари ќе...

ДАКАР: Тен Бринке со етапна победа, казната на Саинс повлечена

Возачот на Тојота, Бернхард Тен Бринке стигна до победа на 11.етапа на Дакар релито, додека колегите од Пежо, Карлос Саинс и Стефан Петерхансел ја...

ДАКАР: Петерхансел пак победува, Валкнер неочекуван лидер!

13-кратниот шампион Стефан Петерхансел ја освои 10. етапа на Дакар релито, со што го помина Насер Ал-Атијах на второто место во генерален пласман и...

Кес Колен ќе го тужи Саинс за обид за убиство

Холандскиот натпреварувач на Дакар релито во квад категоријата, Кес Колен влезе во остар напад на лидерот на трката во пласман на автомобили, Карлос Саинс...

Вилијамс одлучи – Сироткин партнер на Строл, Кубица резерва

Рускиот дебитант Сергеј Сироткин ќе му се приклучи на Канаѓанецот Ленс Строл во тимот на Вилијамс, откако младиот Русин беше избран пред полскиот ветеран...

Менсел: Мекларен ќе има проблеми со Рено и Ред бул

Поранешниот светски шампион Најџел Менсел смета дека на тимот на Мекларен ќе му биде екстремно тешко против тимовите на Ред бул и на Рено...

Формула 1 го „украде“ новото лого?

Формула 1 фановите на крајот на минатата сезона беа „почестени“ со новото официјално лого на шампионатот, по што следуваа големиот број на критики за...

Лоренцо: По една сезона, многу ми падна цената (видео)

Хорхе Лоренцо признава дека неговата „вредност“ на пазарот во Мото ГП шампионатот „не е висока“ по лошата прва сезона со Дукати во 2017.Лоренцо освои...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео)

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс постигна фантастичен гол против Хетафе, но тоа не беше доволно баскискиот клуб да стигне до победа, откако мечот...