Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Хонда бара нова шанса со Торо росо (видео)

Тимот на Торо росо објави кратко видео на кое се гледа како нивниот нов јапонски партнер Хонда го пали моторот на новиот СТР13 болид...

Дукати му најавија помала плата на Лоренцо

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо најверојатно ќе мора да прифати драстично намалување на неговата плата доколку сака да остане во Дукати и во...

Ферстапен ја покажа кацигата за 2018

Возачот на Ред бул рејсинг, Макс Ферстапен го откри новиот дизајн на својата тркачка кацига за 2018 година преку социјалните мрежи. „Оставив доста елементи од...

Хас Ф1 први ја покажаа шасијата (галерија)

Единствениот американски Формула 1 тим, Хас Ф1 е првиот кој го претстави својот болид преку онлајн-презентација. ВФ-18 болидот е само трет болид изграден од американскиот...

Рено признаваат: Немаме шанси со Ред бул и Мекларен

Од трите тимови кои ќе возат со мотори на Рено во 2018 година, Сирил Абитебул признава дека фабричкиот тим на Рено ќе биде најслаб...

Дел од Мото ГП трките ќе бидат уште пократки!

Мото ГП шампионатот ќе скрати седум од 19-те трки оваа година за да „помогне“ на носителите на ТВ-правата, објавија организаторите „Дорна“. Додека во Формула 1...

Лекарите велат дека Шуми може да се „разбуди“

Германскиот доктор Марк Оберман им даде на фановите на Михаел Шумахер надеж дека постои шанса најуспешниот Формула 1 возач на сите времиња да почне...

Ред бул го покажува „ѕверот“ во понеделник

Ред бул рејсинг објавија дека во понеделник ќе го презентираат својот нов болид за сезоната 2018. РБ14 ќе биде презентиран на 19 февруари, но...

Ферстапен: Ред бул ќе доминираа со мотори на Мерцедес

Макс Ферстапен верува дека неговиот тим Ред бул би бил доминантната сила во Ф1 доколку ги имал моторите на ривалите од Мерцедес. Ред бул рејсинг...

Маркез почна преговори со Хонда

Актуелниот шампион од Мото ГП шампионатот, Марк Маркез откри дека почнал со преговорите да го продолжи својот договор со доминантната Хонда. Како и повеќето возачи...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО