Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Ред бул ќе градат тим само околу Ферстапен?

Макс Ферстапен треба да остане во тимот на Ред бул на долги патеки и да го гради тимот околу него, смета шефот на неговиот...

Лауда: Хамилтон ќе заминеше по Барселона во 2016 година

Не-извршниот директор на Мерцедес, Ники Лауда, конечно, проговори за тензиите во „Сребрената стрела“ помеѓу Луис Хамилтон, Нико Розберг и клучните раководни членови на тимот...

Дебитантот Зарко на пол-позицијата во Јапонија

Возачот на Тех 3 Јамаха тимот, Јохан Зарко стигна до изненадувачка пол-позиција на квалификациите на дожд во Мотеги за Јапонското ГП, откако Марк Маркез...

Рено го покажа Саинс

Тимот на Рено Ф1, го претстави својот нов возач, Карлос Саинс јуниор, кој ќе ги преземе обврските во францускиот тим од следната трка на...

Маркез: Лоренцо е фаворит за победа во Мотеги

Лидерот во генерален пласман и актуелен светски шампион во Мото ГП, Марк Маркез смета дека возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо е фаворит за победа...

Розберг: Хамилтон повторно ќе е шампион

На четири трки пред крајот на Формула 1 сезоната, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон има предност од 59 поени пред Себастијан Фетел во Ферари...

Брендон Хартли ќе се трка на Американското ГП

Новозеланѓанецот Брендон Хартли ќе се трка за тимот на Торо росо на следната Ф1 трка, Американското ГП, потврдија од италијанскиот тим. Торо росо се најдоа...

Фетел нема да го менува темпераментот

Четирикратниот Ф1 шампион, Себастијан Фетел вели дека не размислува за повлекување од спортот, откако во интервју за „Плејбој“ беше запрашан дали може да го...

Еклстоун навива за Кубица

Обидот на полскиот возач, Роберт Кубица да направи кам-бек во Формула 1 следната година, продолжува со комплетираниот приватен тест на патеката Силверстоун во средата. Кариерата...

Ферстапен помага да се продаваат билети во Германија

Популарноста на Макс Ферстапен помогна да се зголеми продажбата на билетите за Германското ГП следната година, објавија организаторите на трката во Хокенхајм. Патеката Хокенхајмринг се...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО