Почетна Фудбал

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Дортмунд до реми без суспендираниот Обамејанг (видео)

Борусија Дортмунд одигра 1:1 на гостувањето кај Херта Берлин, без суспендираниот Пјер-Емерик Обамејанг, по што од тимот објавија дека неговиот наводен трансфер во Арсенал...

Ван Перси се враќа дома (видео)

Робин ван Перси се враќа во својот „матичен“ клуб Феенорд откако се договори за прекин на договорот со Фенербахче.34-годишниот поранешен играч на Арсенал и...

Норвешки фан на Ливерпул ја крсти ќерката „YNWA“

Според статистиката, најпопуларното женско име во Норвешка во 2016 година е Нора, но тоа очигледно никој не му го кажал на навивачот на Ливерпул,...

Пеле повторно заврши во болница

Легендата на бразилскиот и светски фудбал, Пеле повторно заврши во болница откако во четвртокот колабирал поради премореност.77-годишниот Пеле, единствениот фудбалер со три светски титули,...

УЕФА наскоро ќе го престави новиот формат на Лигата на шампионите

Долго се највува, но јасно е дека од сезоната 2018/2019 најпрестижното клупско фудбалско натпреварување, Лигата на шампиони, ќе се игра во нов формат. Единствено...

Горецка е играч на Баерн

Најдобриот фудбалер на Шалке, Леон Горецка, по завршувањето на сезоната ќе се пресели во минхенски Баерн без обесштетување, потврди директорот на клубот Кристијан Хејдел.Горецка...

Адвокатот тврди дека не постои откупна клаузула во договорт на Нејмар

Маркос Мота, адвокатот на бразилскиот фудбалер Нејмар, тврди дека во договорот на фудбалерот со ПСЖ не постои откупна клаузула, иако медиумите шпекулираа дека клаузулата...

ПСЖ е „златен затвор“

Донато Ди Кампли, поранешен менаџер на Марко Верати, кој минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на пазарот, рекол дека Италијанецот за него „повеќе...

Реал со „судни маки“ против Леганес (видео)

Маките на Реал Мадрид немаат крај. На гостувањето во предградието на Мадрид, Леганес, младиот тим на Зинедин Зидан успеа да оствари предност во првиот...

Адебајор го мрази „лажниот“ Венгер, а го сака Мурињо

Со Емануел Адебајор никогаш не е досадно. Дали се работи за семејните драми, за убавите гестови (посвојувањето на синот на неговиот починат брат) или...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео)

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс постигна фантастичен гол против Хетафе, но тоа не беше доволно баскискиот клуб да стигне до победа, откако мечот...