Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Во Португалија се игра додека Спортинг не постигне гол (Видео)

Натпреварот од 23.коло во португалското првенство помеѓу Тондела и Спортинг синоќа се играше се додека славниот клуб од Лисабон не постигна гол. Спортинг победи со...

Хаос во Виган, Кун Агуеро удри навивач (Видео)

Манчестер Сити синоќа сензационално испадна од ФА купот. Во 5.коло, Виган го порази Сити со 1:0. Покрај лошата игра, играчите, менаџерот Гвардиола и навивачите...

„Таксистите“ од ВБА казнети парично

Вест Бромвич Албион (ВБА) ги казни четворицата фудбалери кои минатиот четврток, за време на клупскиот излет во Барселона, украдоа такси возило со вкупно 500.000...

Франкфурт го прескокна РБ Лајпциг, фановите против понеделничкиот фудбал (видео)

Ајнтрахт Франкфурт стигна до импресивна 2:1 победа над РБ Лајпциг во меч кој иако беше во сенка на протестот на навивачите за понеделничкиот термин...

Тренерите се спречкаа, Виган го исфрли Сити (видео)

Виган и Манчестер сити се сретнаа првпат од финалето на ФА купот во 2013 година, кога Виган го освои трофејот на „Вембли“, а иако...

Имобиле ја „суреди“ Хелас Верона (видео)

Чиро Имобиле со два гола за неполни пет минути обезбеди 2:0 победа на Лацио над Верона за враќање на клубот од Рим на четвртото...

Мартинез: Батшуаи беше подготвен и во Челси!

Белгискиот селектор Роберто Мартинез вели дека неговиот фудбалер Мичи Батшуаи бил подговен да прави големи работи и во Челси, но е среќен што тој...

Нова казна за Келн поради бурните навивачи

Последнопласираниот тим во Бундеслигата, Келн доби казна од 50.000 евра по петте различни проблеми кои ги направија нивните навивачи оваа сезона, објави Германската фудбалска...

Шмит по само пет месеци ги напушти Волфсбург

Мартин Шмит си поднесе оставка од позицијата тренер на Волфсбург по само пет месеци на чело на „волците“. 50-годишниот Шмит го замени Андриес Јонкер на...

Tренерот-ѓавол Бенел доби 31 година затвор

Судијата во Ливерпул го оцени поранешниот фудбалски тренер на јуниорите на Манчестер сити и Кру Александра, Бери Бенел како „чисто зло“ и му одреди...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО