Почетна Фудбал Страна 283

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

ФИФА-листа: Скок од 18 места за Македонија

Успешниот финиш на квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија ѝ донесе на македонската фудбалска репрезентација скок од 18 места на најновата...

Кристијано побарал Реал да го донесе Де Хеа

Кристијано Роналдо неколкупати разговарал со претседателот на клубот, Флорентино Перез, и побарал клубот да го донесе голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Хеа. Голманот на...

Кака низ солзи се прости од Орландо

Бразилецот Рикардо Кака (35) ја заврши својата тригодишна авантура во МЛС лигата, во дресот на Орландо. Екипата на Орландо во последниот натпревар од регуларниот дел...

Лео Меси чека трето дете

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор да ја донесе до Светското првенство во...

Улие: Можеби Ливерпул ќе беше шампион со Роналдо

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Французинот Жерар Улие, вели дека „црвените“ можеби би станале шампиони доколку тој ја имал шансата да потпише со Кристијано Роналдо...

Икарди го реши возбудливото миланско дерби

Интер стигна до одлична победа во „Дерби дела мадонина“, откако Мауро Икарди комплетираше хет-трик за 3:2 победа над Милан. Во дерби кое привлече рекордер...

Џенова без Пандев славеше на Сардинија

Џенова стигна до својата прва победа во италијанскиот шампионат во осмото коло, откако на „жешкото“ гостување на Сардинија ги совлада Каљари со 3:2. Капитенот на...

Мурињо не планира да се пензионира во Манчестер

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо признава дека во иднина очекува дека ќе замине од „Олд Трафорд“, бидејќи уште има амбиции за нови искуства....

Бонучи верува во „проектот Милан“

Леонардо Бонучи вели дека  и покрај тоа што беше член на Интер и на Јувентус, има целосна доверба во новиот „проект Милан“, откако тимот...

Ван Гал: Мурињо не дојде елегантно во Јунајтед

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед, Луис ван Гал, призна дека е незадоволен од начинот на кој беше сменет од позицијата на „Олд трафорд“, и...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО