Почетна Кошарка

Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Обрадовиќ повторно „беснееше“ (видео)

Славниот српски кошаркарски тренер, Жељко Обрадовиќ, покрај својот квалитет и големиот број на освоени трофеи, останува познат и по својот темперамент, уште еднаш покажан.Во...

Го сакате Дејвис? Дајте ги оние два авиони и Њу Ингланд...

Шпекулациите дека центарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Ентони Дејвис, може да биде трејдуван во Бостон Селтикс, ги нарече „невозможни“ тренерот на тимот Алвин Џентри.„Знам...

НБА: Личен рекорд на Богдановиќ, нов триумф на шампионот (Видео)

Десет натпревари се одиграа во НАБ лигата во текот на изминатата ноќ. Голден Стејт Вориорс предводен од Клеј Томпсон ја запиша четвртата последовна победа...

Афлало со тупаници тргна кон Бјелица (Видео)

Арон Афлало, кошаркарот на Орландо Меџик, физички се обиде да се пресмета со Србинот Немања Бјелица, на натпреварот кој неговиот тим го играше против...

Химки го освои Белград

Кошаркарите на Црвена звезда загубија на домашен терен во 18. коло од Евролигата од рускиот Химки, предводен од фантастичниот Алексеј Швед.Швед имаше 29 поени,...

Побеснети „ракети“: Сакале да се тепаат со Грифин и Риверс

ЛА Клиперс победија во дуелот со Хјустон Рокитс во „Стејплс центар“ во Лос Анџелес 113:102, но главната пресметка се случи по завршувањето на натпреварот,...

АБА лига: Мавра МВП на 16.коло (Видео)

Плејмејкерот на МЗТ, Доминик Мавар е прогласен за НВП на 16.коло во регионалната АБА лига.МЗТ, во Загреб против Цибона, успеа да ја прекина црната...

Леброн не може сам, ГСВ победија во Охајо (Видео)

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс победија во Охајо, во големото дерби во НБА лигата. Вориорс славеа над Кливленд Кавалирс 118:108.Актуелните шампиони го добија и...

Никс без одговор за Ентони Дејвис (Видео)

Кошаркарите на Њу Орлеанс Пеликанс со голем пресврт забележаа победа во Њујорк. Пеликаните победија трет пат во последните четири натпревари и се наоѓаан на...

Лукајиќ: МЗТ беа инспирирани од македонската победа

Откако МЗТ Скопје ја прекина лошата серија со импресивна победа над Цибона во Загреб, новиот тренер на македонскиот шампион, Жељко Лукајиќ призна дека триумфот...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео)

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс постигна фантастичен гол против Хетафе, но тоа не беше доволно баскискиот клуб да стигне до победа, откако мечот...