Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Никогаш не е досадно со семејството Бол!

Лавар Бол, контроверзниот татко на ѕвездата на Лејкерс, Лонзо Бол, и на двајцата млади кошаркари Ламело и Лианџело, изјави дека неговото семејство е одговорно...

Работнички се прошета до полуфиналето

Кошаркарите на Работнички први се пласираа во полуфиналето на завршниот турнир во Купот на Македонија. Екипата од „Градски парк“ походот кон десеттиот трофеј во...

Петте работи што Владо Илиевски би ги сменил во МКФ

Владо Илиевски, поранешен кошаркар и противкандидат на Петар Наумовски на неодамнешните вонредни избори за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), не е човек што...

Започнува завршниот турнир во кошаркарскиот Куп

Со натпреварот помеѓу Работнички и Карпош Соколи денес во Кавадарци ќе започне завршниот турнир во кошаркарскиот Куп на Македонија. Покрај овие две екипи за...

Спектакл на Јокиќ – најбрз трипл-дабл во НБА историјата (Видео)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра неверојатно прво полувреме против екипата на Милвоки Бакс. Тој за 14 минути и 33 секунди игра успеа да забележи...

Дончиќ знае како и со нога (видео)

Лука Дончиќ, словенечката кошаркарска атракција во „духот“ на победата на фудбалскиот клуб на Реал Мадрид, покажа дека знае да работи и со нозете. Дончиќ, кој...

Нетси не го заборавија Дражен

Иако легендата Дражен Петровиќ својата НБА кариера ја почна во Портланд трејлблејзерс, неговите квалитети се познаа кога тој играше за Њу џерси нетс, кои...

НБА: Лилард му пресуди на шампионот (Видео)

Портланд Трејлблејзерс забележа победа над актуелниот шампион во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс 123:117 и му овозможи на Хјустон да ја преземе првата позиција...

Добри изданија на балканските играчи, доминација на Вестбрук, Дејвис, Џордан

Нови добри партии на хрватските и српските кошаркари кои играат во НБА лигата, како и доминантните партии на Деандре Џордан од ЛА Клиперс, Ентони...

Девојките доживеаја дебакл против Италија

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Италија, откако кошаркарската репрезентација загуби со 93:33, рекордни 60 коша разлика во меч од квалификациите...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО