Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Будуќност го победи Антиќ и Звезда

Црвена Звезда доживеа домашен пораз од Будуќност со 75:79 во дербито на четвртото коло на АБА-лигата за веќе да нема непоразени тимови во регионалното...

Работнички рутински со Фени И., Куманово победи во Охрид

Работнички и без публика во „Градски парк“, стигнаа до победа над Фени Индустри од 80:63 за втора победа на стартот на новиот македонски шампионат. По...

Евролига: Пјер Џекосн МВП на првото коло

Кошаркарот на Макаби од Тел Авив, Пјер Џексон е МВП на првото евролигашко коло, објави Евролигата на својата интернет страница. Макаби во првото коло...

Антиќ брилијантен, Црвена звезда загуби во Каунас

Жалгирис ја совлада Црвена звезда 78:76 (15:13, 28:27, 10:17, 25:19) во првото коло, во кошаркарската Евролига. „Црвено-белите“ го имаа последниот шут за победа, но...

Работнички се засили со Расел Робинсон

Тимот на Работнички добива ново засилување во Американецот Расел Робинсон, плејмејкерот кој во „Градски парк“ доаѓа од полскиот Шчеќин. 31-годишниот искусен Американец, кој играл во...

Џордан: Два супер тима ќе и нанесат штета на НБА лигата

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан изјавил дека моменталната распределба на силите во НБА лигата им одговара само на мал број на тимови. Поранешната ѕвезда на Чикаго...

Евролига: Фенер загуби во Малага, победнички старт за Реал, Олимпијакос, ЦСКА,...

Бранителот на титулата во кошаркарската Евролига, Фенербахче, со пораз во Малага ја отвори новата сезона. За разлика од Фенербахче фаворитите Реал Мадрид, ЦСКА Москва,...

Еврокуп: Сикма МВП на првото коло

Кошаркарот на Алба од Берлин Џек Сикма е МВП на првото коло во Еврокупот. Сикма на натпреварот против Партизан оствари индекс 31. Американецот во убедливиот...

Соколи со победа во Аеродром!

Карпош Соколи успеа да го совлада шампионот МЗТ Скопје со 85:83 во заостанатиот натпревар од првото коло во Првата лига, за да покажат дека...

Почнува новата сезона во Евролигата, Фенер гостува во Малага

Вечерва почнува новата сезона во најквалитетното европско кошаркарско натпреварување, Евролигата на УЛЕБ. Титулата ја брани Фенербахче, а како и во изминатите неколку сезони македонски...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО