Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Нема осми Мастерс за О’Саливен – Ален му одржа лекција (видео)

Сонот на Рони О'Саливен за рекордна осма титула на Мастерсот во Лондон заврши, откако Марк Ален одигра фантастично за да го победи со 6:1...

Лудачки – во Кицбил со велосипед! (видео)

Спуст патеката „Штрајф“ во Кицбил е позната како една од најзастрашувачките на светот, и најискусните скијачи признаваат дека е пеколно тешко да се стигне...

Дебакл на Вавринка во Мелбурн

По елиминацијата на Милош Раониќ, Џек Сок и Давид Гофан, првиот Гренд слем турнир заврши за уште еден носител. Од Мелбурн е елиминиран Стан...

Ѓоковиќ: Бевме на граница на здравствената издржливост

Новак Ѓоковиќ се пласира во третото коло на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опен. Србинот во второто коло го победи Гаел Монфилс со...

Ѓоковиќ посилен од времето и Монфилс, Тим се врати од 0:2,...

Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим изборија пласман во третото коло на Австралија опен. Србинот и покрај тешките временски услови го победи Гаел Монфилс, додека...

АО: Сијех ја елиминира Мугуруса, Конта испадна од „лаки лузер“

Второто коло во женска конкуренција на Австралија опен донесе две големи изненадувања. Од турнирот се елиминирани третата и деветтата носителкаГарбиње Мугуруса и Џоана Конта.Шпанката...

Курникова и Иглесиас ги покажаа близнаците

Иако цело време ја криеја бременоста на Ана Курникова, поранешната руска тениска ѕвезда и нејзиниот сопруг, поп-ѕвездата Енрике Иглесиас, сега ги покажаа близнаците кои...

Северна и Јужна Кореја со заеднички олимписки тим

Северна и Јужна Кореја ќе го формираат првиот заеднички олимписки тим во женски хокеј на мраз, и ќе маршираат под едно знаме на Олимпијадата...

АО: Димитров го преживеа „трилерот“ против Мекдоналд (видео)

Третиот носител, Григор Димитров беше приморан да игра петти сет против светскиот рекет број 186., Мекензи Мекдоналд, пред да стигне до 4:6/6:2/6:4/0:6/8:6 победа за...

АО: Вознијацки не дозволи сензација

Јана Фет, 21-годишната хрватска тенисерка, не успеа да ја приреди најголемата сензација во досегашниот тек од Гренд слемот во Мелбурн, иако само еден поен...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео)

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс постигна фантастичен гол против Хетафе, но тоа не беше доволно баскискиот клуб да стигне до победа, откако мечот...