Почетна Микс Страна 101

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Тинејџерот кој го „суреди“ О’Саливен

Рони О'Саливен доживеа тежок пораз од 6:1 од светскиот број 53, Јан Бингтао во првото коло на Интернационалниот шампионат во Дакинг, Кина. Поразот доаѓа само...

Надал без ветувања пред историската шанса

Откако Роџер Федерер потврди дека нема да игра на Мастерсот во Париз, Рафаел Надал има голема шанса да ја заврши годината како светски рекет...

Стивенс подготвена за победи во Жухаи

Шампионката од САД опен, Слоун Стивенс инсистира дека не чувствува притисок што нема победа во меч од шокантната победа во Њујорк пред завршниот турнир...

Ѓоковиќ ќе го спонзорира развојот на „Малиот Ноле“ (Видео)

Најдобриот српски тенисер и еден од најдобрите во историјата на овој спорт, Новак Ѓоковиќ, решил да го спонзорира развојот на својот мал сонародник, на...

Халеп прва, Вознијацки трета, Ѓорческа 260. во светот

Освоената титула на последниот ВТА-турнир во сезоната ѝ донесе напредок од три позиции на Каролина Вознијацки, која во моментов се наоѓа на третото место...

Џошуа ја откри пораката од Ибра

Светскиот шампион во тешка категорија Ентони Џошуа, конечно, откри што му кажал Златан Ибрахимовиќ пред одбраната на титулата против Карлос Такам. Џошуа го победи Такам...

Перковиќ најдобрата на Балканот, одби да ја прими наградата

Сандра Перковиќ е прогласена за најдобра атлетичарка на Балканот, одбила да ја прими наградата, која потоа заврши кај Романката Бјанка Разор која на Светското...

Федерер и Занети си разменија подароци

Две славни лица од светот на спортот се сретнаа во Швајцарија, откако Роџер Федерер по освојувањето на домашната титула имаше време за размена на...

Спортот има општествено и национално значење за здрав и културен живот

Стручни и научни аспекти Спортот во државата не е адекватно дефиниран во повеќе аспекти и стратешки определби, како на пример: спортот е образование, наука и...

Федерер не игра во Париз, му го „предаде“ првото место на...

Роџер Федерер во неделата по рекорден осми пат триумфираше на домашниот турнир, Свис Индорс во Базел со тешка победа над Хуан Мартин дел Потро,...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

И мама го брани Роналдо

Фановите на Реал Мадрид повторно знаат дека можат да сметаат на квалитетите на Кристијано Роналдо по епохалното враќање во форма, така што дури и...