Почетна Микс Страна 2

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Агаси: Одбивам да земам пари од Ѓоковиќ

Андре Агаси тренерот на Ноак Ѓоковиќ рекол дека ништо не е сменето во неговата соработка со српскиот тенисер, вклучувајќи го и финансискиот дел. Агаси...

Кралот се врати на чело на АТП листата

Роџер Федерер од денес повторно е број 1 на АТП листата. Швајцарецот по пет години се врати на тронот. Швајцарецот на 36-годишна возраст стана највозрасниот...

Колмен со светски рекорд на 60 метри (Видео)

Американскиот спринтер Кристијан Колмен постави нов светски рекорд на 60 метри, откако делницата ја мина за 6,34 секунди. Колмен, кој лани на Светското првенство...

Нов олимписки рекорд на Јапонката Нао

Јапонката Нао Кодаира постави нов олимписки рекорд (36.94 секунди) на трката на 500 метри, во брзо лизгање и го освои својот прв златен медал...

Федерер ја освои 97. титула во кариерата

Роџер Федерер го освои АТП турнирот во Ротердам. Швајцарецот во финалето експресно го совлада Бугаринот Григор Димитров со 2:0 (6:2, 6:2). Федерер од утре и...

ЗОИ Пјонгчанг: Канаѓаните „внимателно“ со домаќините, Шведска до нордиското дерби (видео)

Актуелните олимписки шампиони, Канада по неочекуваниот пораз од Чешка, се вратија на добар пат за одбрана на титулата, откако со 4:0 ги совладаа домаќините,...

Вон: Не сум Анти-Американец, туку само сум против Трамп

Линдзи Вон признава дека е повредена од обвинувањата дека е анти-американски расположена само поради ставот против претседателот Доналд Трамп. Пред настапот во спустот во...

ЗОИ Пјонгчанг: Фуркад со фото-финиш стана најголемиот француски олимпиец (видео)

Биатлонската легенда Мартин Фуркад стана најуспешниот зимски олимпиец во историјата на Франција, по драматичното злато на 15 километри со масовен старт во Пјонгчанг, Јужна...

Спиранак воодушеви за „Спортс илустрејтед“ (видео+галерија)

Американската голферка, Пејџ Спиринак, која секогаш повеќе воодушевува со својот изглед отколку по своите голферски квалитети, неодамна беше дел од изданието во костуми за...

ЗОИ Пјонгчанг: Клаебо за нова прекрасна норвешка победа (видео)

Јоханес Хесфлот Клаебо обезбеди нова прекрасна победа за норвешкиот нордиски тим во Пјонгчанг, откако ја предводеше својата репрезентација до победа на 4х10 километри за...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО