Почетна Микс Страна 3

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Гроувс се намачи во 12 брутални рунди со Јубанк Јуниор (видео)

Во Манчестер во саботата навечер имаше вистинско боксерско шоу, откако Џорџ Гроувс во брутални 12 рунди го победи Крис Јубанкс Јуниор и ја одбрани...

ЗОИ: „Среќните“ гаќи му донесоа титула на Братен (видео)

Норвежанецот Ојстеин Братен, кој признава дека ги носи истите „среќни“ гаќи на сите натпреварувања, имаше одличен ден за да го освои златниот медал во...

ЗОИ: „Мајсторот“ Хиршер со второ злато во Кореја

Марсел Хиршер, конечно, својата доминација на пренесе и на олимписките патеки. Австриската алпска ѕвезда доминираше во велеслаломската трка за да го победи големиот ривал...

Фед против поранешниот „Бејби Фед“ во холандското финале

Роџер Федерер ќе има шанса враќањето на првото место на АТП листата да го прослави со победа на АБН Амро опен во Ротердам, каде...

Квитова ја собори светската тенисерка број 1

Петра Квитова во одличен меч обезбеди пласман во финалето на Катар опен, враќајќи се од сет негатива за 3:6/7:6(3)/7:5 победа над светската тенисерка број...

ЗОИ: Русите со „лекција“ за Американците, Словенците со важна победа

Поранешната НХЛ мега-ѕвезда, Илја Ковалчук го предводеше рускиот хокеарски тим во Пјонгчанг до импресивна 4:0 победа над САД за да го обезбедат првото место...

ЗОИ Пјонгчанг: Стох ја одбрани титулата на големата скокалница

Камил Стох од Полска ја одбрани титула на големата скокалница во Пјонгчамг и го освои третот злато во кариерата на Зимските олимписки игри. Стох, кој...

ЗОИ Пјонгчанг: Кузмина доминантна на 12,5 километри

Анастасија Кузмина од Словачка ја освои титулата во бијатлонската трка со масовен старт на 12,5 километри на Игрите во Кужна Кореја. Кузмина во досегашниот тек...

Злато за норвешката штафета, 13.медал за Бјерген

Женската репрезентација на Норвешка го освои затниот медал во штафетната трка 4x5 километри на Зинските олимписки игри во Пјонгчанг. Норвежанските во состав Ингвилд Естберг, Астрид...

ЗОИ Пјонгчанг: Двојна јапонска победа во уметничко лизгање

Јапонецот Јузуру Ханју со освоени 317,85 бода го освои златниот медал во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Ханју беше најдобар по кратката...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО