Почетна Микс Страна 94

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Димитров ќе го предизвика Делпо

Бугарскиот тенисер Григор Димитров го победи Фабио Фоњини со 6:3/7:6 за да се пласира во финалето на Стокхолм опен и да ги зголеми своите...

Деби ВТА круна за Карина Витхефт

Германката Карина Витхефт ја победи олимписката шампионка од Порторико, Моника Пуиг со 6:3/7:5 во финалето на Луксембург опен за прва титула во својата кариера. Со...

Цонга во финалето во Антверпен

Францускиот тенисер број 1, Жо-Вилфрид Цонга влезе во финалето на Европскиот опен во Антверпен, Белгија завршувајќи ја импресивната низа на домашниот фаворит Рубен Бемелманс...

Гергес не и дозволи домашен трофеј на Касаткина

Германката Јулија Гергес ја освои својата трета ВТА титула во кариерата, откако ја совлада домашната фаворитка Дарја Касаткина со 6:1/6:2 во финалето на Кремљ...

Го нема Федор, но „Кро кап“ веќе планира нов меч

Мирко Филиповиќ можеби е во пензија, но тоа не значи дека популарниот „Кро кап“ одмара. Хрватскиот „фајтер“ постојано тренира, а исто така му помага...

Новак знае како да го искористи слободното време

Процесот на опоравување на Новак Ѓоковиќ од повредата на лактот вклучува многу работи - рехабилитација, терапија, фитнес-сесии и најважно од сè, многу повеќе време...

Болт: Фудбалската кариера ќе ја започнам во 2018 година

Легендарниот Јусеин Болт, најбрзиот човек во светот, потврдил дека откако стави крај на својата кариера во атлетиката дека ќе се активира во фудбалот. Повеќекратниот светски...

Фелпс: Би можел да се вратам, но не го сакам тоа

Освојувачот на рекордни 28 олимписки медали, американскиот пливач Мајкл Фелпс вели дека би можел да се врати на натпреварувањата ако го сака тоа, но...

Неповикана гостинка на мечот на О’Саливен, тој и дозволи да ја...

Рони О’Саливен, еден од најдобрите снукер играчи на сите времиња, повторно се најде во центарот на вниманието за време на Отвореното првенство на Англија...

Храбар кам-бек на Марино по борбата со депресијата

Поранешната топ 50 тенисерка, Ребека Марино ќе се врати на тенисот по пауза од 4 години, во кои имаше големи проблеми со депресијата. 26-годишната Канаѓанка...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО