Почетна Погледни

Погледни

ТОП најдобри голови во последните моменти

Во саботата, еден меч во Босна и Херцеговина и еден во Чешка завршија 3:3 откако еден тим имаше предност од 3:0 во финишот на...

ТОП Мото ГП претекнувања во 2017

Викендов стартува новиот Мото ГП шампионат, совршено време да се потсетиме на најдобрите битки минатата сезона.

ТОП 10 најлоши боксерски мечеви во историјата

По пензионирањето на „најлошиот“ британски боксер, еве уште 10 меча кои можат да се оценат како најлошите.

ТОП најлоши фудбалери во историјата

„Таленти“ какви што ретко се среќаваат.

ТОП 10 најголеми „измами“ во фудбалот

И најдобрите понекогаш „сомнително“ стигнуваат до предноста

ТОП најлуди „влетувања“ на терен

Викендов беше навистина луд со влетувања на терен во Англија (Вест Хем), Франција (Лил) и Грција (ПАОК). Еве дел од „поубавите“ вакви инциденти.

ТОП 20 најголеми „актери“ во фудбалот

Малку почитуваната „вештина“ на симулирање во фудбалот.

ТОП 40 „посебни“ фризури на фудбалерите

Фудбалерите и стилот честопати не одат заедно, како што може да се забележи...

ТОП европски моменти на Јувентус

Јувентус против Тотенхем уште еднаш покажа дека го „чува“ најдоброто за Европа - УЕФА потсетува на најдобрите европски моменти на „старата дама“.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

И мама го брани Роналдо

Фановите на Реал Мадрид повторно знаат дека можат да сметаат на квалитетите на Кристијано Роналдо по епохалното враќање во форма, така што дури и...