Погледни

ТОП фудбалери како деца

Сите некогаш сме биле мали.

ТОП најлоши слободни удари во фудбалот

Грешки, грешки, грешки...

Најинтересни моменти од мечот Македонија-Данска

„Хајлајтс“ од последниот меч на Македонија на ЕП во Хрватска, високиот пораз од Данска.

ТОП 10 брутални фаули над Роналдо

Кристијано Роналдо доби брутален удар во неделниот меч со Депортиво, но тоа не е првпат да е на „мета“ на ривалите.

ТОП 30 потези на Лео Меси

Лионел Меси во неделата уште еднаш покажа дека е неверојатен фудбалер, така што е добро да се потсетиме што може „магионичарот“

ТОП 10 најглупави црвени картони

Навистина глупаво...

Рене Игиута, голманскиот „лудак“

Игуита беше легендарен колумбиски голман, а прекарот „Ел локо“ (лудиот) навистина му одговараше.

Најинтересните моменти од Македонија-Германија

Aко пропуштивте, погледнете како Македонија стигна до 25:25 реми со европскиот шампион.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО