Почетна Ракомет

Ракомет

Најнови вести од светот на ракометот. Македонските „владетели“ на европскиот ракомет, Лигата на шампионите, регионалните и европските случувања.

Германците со блиц-финиш ја „минаа“ Чешка (видео)

Германија останува во игра за одбрана на титулата од Европското првенство во ракомет, откако со 22:19 ја совладаа Чешка во првото коло од втората...

ЖРК Вардар лесно против Будуќност

ЖРК Вардар стигна до уште една победа во ВРХЛ лига, совледувајќи го Будуќност со 31:24 за да останат непоразени во регионалната лига, која оваа...

Червар помина само со парична казна

На Лино Червар ќе му биде дозволено да продолжи да ја води Хрватска на Европското првенство на следниот натпревар со Норвешка, откако ЕХФ реши...

Ландин: Па кај е Вараждин, во Хрватска или Словенија?

Се надевме дека македонските навивачи кои се во Вараждин добро знаат дека се наоѓаат во Хрватска и ќе си ги проверат мобилните телефони, откако...

Борко продолжува со „атакот“ кон Червар

Македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски очигледно има што да каже за поранешниот наш селектор, а сега предводник на хрватската селекција, Лино Червар.Откако интервјуто за...

Швеѓаните се шокирани од неспортскиот потег на Червар (Видео)

Лино Червар, поточно неговиот неспортски потег е тема на денот меѓу ракометните фанови и новинарите кои го следат Европското првенство во ракомет. Червар во...

ЕХФ бирократија: Нема Македонци во идеалниот тим на првата фаза

Европското првенство во ракомет влезе во втората фаза. По натпреварите во Сплит, Пореч, Загреб и Вараждин, главната фаза ќе се игра во Загреб и...

Обложувалниците и понатаму не веруваат во Македонија

Ракометната репрезентација на Македонија е хит на Европското првенство во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалес без пораз го освоија првото место во Ц-групата, во...

Новинар на ХРТ: Срамно, да пееше Цеца арената ќе беше полна

Полупразната Арена во Загреб на натпреварот помеѓу Хрватска и Белорусија (25:23) е главна тема во медиумите на земјата домаќин на Европското првенство.Атмосферата во Загреб...

Белорусија оштетена: Червар стартува врз Краватски, нов скандал на ЕП

Нов скандал е на повидок на Европското првенство, а причината за тоа е рекацијата на Лино Червар на натпреварот против Белорусија, во ситуација кога...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Ињаки Вилијамс со магичен гол, Атлетик само со поен (видео)

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс постигна фантастичен гол против Хетафе, но тоа не беше доволно баскискиот клуб да стигне до победа, откако мечот...