Top Sport

Ненад Цветанов

Ларкин ја предводи најдобрата петорка во Евролигата

Кошаркарските фанови на официјалната страница на Евролигата ја избраа најдобрата петорка во елитното натпреварува за изминатата сезона, која поради пандемијата …

Ларкин ја предводи најдобрата петорка во Евролигата Прочитај повеќе

Стартната петорка на Партизан е идеалната петорка во Еврокупот

Идеалната петорка во Еврокупот, во изборот на навивачите, ја формираа кошаркарите на Партизан. Црно-белите играа најдобро во оваа натпреварување, во …

Стартната петорка на Партизан е идеалната петорка во Еврокупот Прочитај повеќе

Давидовски победи на виртуелната трка во Золдер

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски победи на виртуелната трка во ТЦР Европа. Трката се возеше на патеката Золдер во Белгија. Давидовски …

Давидовски победи на виртуелната трка во Золдер Прочитај повеќе

Конте до Ериксен: Италија не е Англија, овде очекувањата се големи

Тренерот на Интер Антонио Конте по синоќешниот натпревар со Торино го критикувал Крисијан Ериксен. Данецот во јануарскиот преоден рок од …

Конте до Ериксен: Италија не е Англија, овде очекувањата се големи Прочитај повеќе

Мегваер е виновникот: Ти си Давид Луиз, само што имаш поголема глава

Манчестер Јунајтед синоќа не успеа да го победи Саутемптон (2:2). „Црвените ѓаволи“ победата ја испуштија во 96 минута кога Мајкл …

Мегваер е виновникот: Ти си Давид Луиз, само што имаш поголема глава Прочитај повеќе

Scroll to Top