Top Sport

Petre Ristovski

Матиќ: Марсијал може да биде еден од најдобрите светски напаѓачи

Манчестер Јунајтед игра одлично по продолжението на сезоната која беше прекината поради пандемијата на коронавирусот. Еден од најдобрите во екипата …

Матиќ: Марсијал може да биде еден од најдобрите светски напаѓачи Прочитај повеќе

Руседски: Надал е дури трет фаворит за освојување на Ролан Гарос

Тениската сезона беше прекината 5 месеци, продолжува на средината на август. Ролан Гарос беше преместен поради коронавирусот, па ќе се …

Руседски: Надал е дури трет фаворит за освојување на Ролан Гарос Прочитај повеќе

Снајдер по стапките на Робен, му здосади фудбалската „пензија“

Медиумите во Холандија денеска објави информација дека нивниот легендарен фудбалер, Весли Снајдер се враќа на теренот, иако веќе е во …

Снајдер по стапките на Робен, му здосади фудбалската „пензија“ Прочитај повеќе

Клаузулата истече, но приказната околу Лаутаро Мартинез не е завршена

Иако клаузулата е истечена, се чини приказната за судбината на аргентинскиот фудбалски ас, Лаутаро Мартинез не е завршена. Барселона не …

Клаузулата истече, но приказната околу Лаутаро Мартинез не е завршена Прочитај повеќе

Брозовиќ возел пијан и поминал на црвено, казна од полиција, но и од Интер

Играчот од среден ред на Интер, Хрватот Марсело Брозовиќ остана без возачка дозвола и без џипот вреден 300.000 евра откако …

Брозовиќ возел пијан и поминал на црвено, казна од полиција, но и од Интер Прочитај повеќе

Тоа го може само тој – 11 месеци е надвор од терен, а не губи бодови!

АТП воведе нов систем на рангирање поради пандемијата на коронавирусот и имаше многу полемики на кого таквиот начин на бодување …

Тоа го може само тој – 11 месеци е надвор од терен, а не губи бодови! Прочитај повеќе

Scroll to Top