Анчелоти се плашеше од прославата на лудиот Данкан Фергусон!

Евертон вчера во последен момент извлече 3:3 возбудливо реми против Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“, а најсреќен очигледно беше помошникот … Продолжи со читање Анчелоти се плашеше од прославата на лудиот Данкан Фергусон!