Бејл повторно се повредил

Герет Бејл повторно е повреден. Велшанецот, ја напушти играта против Вилјареал во 46.минута. Реал, синоќа, во 17.коло одигра 2:2 против … Продолжи со читање Бејл повторно се повредил