Чиро Блажевиќ се прости од Словенците: Многу сум болен, збогум!

Пред мечот Хрватска-Словенија на „Пољуд“ во вторник, легендарниот хрватски тренер и поранешен селектор, Чиро Блажевиќ даде интервју за словенечкиот „Спортклуб“ … Продолжи со читање Чиро Блажевиќ се прости од Словенците: Многу сум болен, збогум!