Лестер тагува по човекот кој им ја донесе титулата – Кун Вичаи

Иако полицијата и седум часа по несреќата со хеликоптерот не ги објави имињата на жртвите, Лестер веќе почна да тагува по Вичаи Шриваданапраба, сопственикот на фудбалскиот клуб кој неодамна беше неверојатен шампион од Премиер лигата. Како и по секој меч, хеликоптерот на сопственикот пристигна на центарот на стадионот „Кинг пауер“ по тешко избореното 1:1 реми … Продолжи со читање Лестер тагува по човекот кој им ја донесе титулата – Кун Вичаи