Нејмар асистираше, Ришарлисон погодуваше (Видео)

Фудбалската репрезентација на Бразил, во пријателски натпревар одигран во Вашингтон, го победи Ел Салвадор со 5:0.

Апсолутните фаворити на овој натпревар, многу бргу го отворија резултатот. Во четвртата минута Нејмар погоди од пенал, а девет минути подоцна му асистираше на Ришарлисон кој постигна преубав гол. По половина час игра Нејмар повторно беше асистент, а голот го постигна Фелипе Кутињо.

Второто полувреме со гол го отвори Ришарлисон во 50.минута, а точка на натпреварот стави Маркињос во последната минута, асистент повторно беше Нејмар.

Инаку, напаѓачот на Евертон Ришарлисон, во саботата дебитираше за Бразил, откако одигра 15 минути САД, а против Ел Салвадор тој ги постигна своите први голови во националниот тим.