Рајола контра Ариго Саки: Тој нема ниту интелигенција, ниту класа

Мега-агентот, Мино Рајола прво ги налути фановите на Манчестер јунајтед околу коментарите за Пол Погба, а сега „удри“ и по Ариго Саки, откако легендарниот тренер на Милан го критикуваше Марио Балотели, уште еден негов фудбалер. „Расправијата“ започна по неимпресивното 1:1 реми на Италија со Полска, во меч во Болоња кој Балотели беше стартер, но беше … Продолжи со читање Рајола контра Ариго Саки: Тој нема ниту интелигенција, ниту класа