Top Sport

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Актуелните шампиони, ЛА Лејкерс, забележаа нов пораз во НБА лигата. Лејкерс, се поразени во својот дом, по дополнителните пет минути од Вашингтон со 124:127. За Лејкерси ова е четврти пораз на последните пет натпревари.

Вашнигтон, во Лос Анџелес, се вратија од негативата од 17 поени, изборија продолжение, а потоа со поените на Расел Вестбрук на 11 секунди до истекот на времето, забележаа победа.

Вашингтон до петтата последовна победа го предводеше Вестбрук со 32 поени, 14 скока и девет асистенции, поен повеќе, со седум скока и шест асистенции забележа Бредли Бил.

Леброн се истакна кај Лејкерси со 33 поени, девет скока и 13 асистенции, Мотрезел Херел уфрли 26 поени.

Watch The Quintessential Quintuplets Episode 4 (https://funimationfree.com/m/AJ0N/ep-4) at website https://funimationfree.com funimation app ps4

Watch Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode Preview (https://kissanimeonline.com/m/gjL2/ep-1) at KissAnime black clover kissanime

Scroll to Top