Ѓоковиќ лесно до трето коло во Рим, а Кирјос лудуваше против Руд (видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми избори пласман во третото коло на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ попладнево во … Продолжи со читање Ѓоковиќ лесно до трето коло во Рим, а Кирјос лудуваше против Руд (видео)