Нант ги бара парите од трансферот на Сала, инаку ќе тужи!

Велшки „BBC“ објави вест дека францускиот клуб Нант службено од Кардиф Сити ги бара 17-те милиони евра за трансферот на Емилијано Сала иако Аргентинецот за велшкиот тим не одигра ниту минута. Сала ден пред исчезнувањето потпиша договор со Кардиф и се врати во Франција за да си ги спакува работите и да се поздрави со … Продолжи со читање Нант ги бара парите од трансферот на Сала, инаку ќе тужи!