ИТФ го брани својот судија по скандалот со Серена: Нашиот судија беше професионален

Тенискиот судија Карлос Рамос се однесувал „професионално и со интегритет“ во контроверзното женско финале на САД опен помеѓу Серена Вилијамс и Наоми Осака, кое падна во сенка на конфликтот на Вилијамс со Рамос, тврди Интернационалната тениска федерација (ИТФ). Рамос прво и додели на поранешната светска тенисерка еден прекршок за добивање на тренерски совети од Патрик … Продолжи со читање ИТФ го брани својот судија по скандалот со Серена: Нашиот судија беше професионален