Русија во полуфиналето на хокеaрскиот турнир (видео)

Олимписките спортисти од Русија изборија пласман во полуфиналето на хокераскиот турнир на Игрите во Пјонгчанг, откако во четвртфиналето ја декласираа … Продолжи со читање Русија во полуфиналето на хокеaрскиот турнир (видео)