„Серена е во право, имаше сексизам“

Женската тениска асоцијација (ВТА) ја поддржа Серена Вилијамс, која го обвини судијата Карлос Рамос за сексизам, Серена во финалето на Ју-Ес Опен, беше поразена од 21-годишната Јапонка, Наоми Осака, во два сета (2:6, 4:6). Поради однесувањето на теренот, во центарот на вниманието и по мечот беше Серена, а не Јапоката која ја освои својата прва … Продолжи со читање „Серена е во право, имаше сексизам“