УФЦ: „Новиот“ Хабиб, Чеченецот Чимаев во расправија со Мекгрегор

Чеченската УФЦ сензација Хамзат Чимаев го нарече Конор Мекгрегор „кукавица“ откако Ирецот го предизвика поради лузната на устата. Чимаев стана … Продолжи со читање УФЦ: „Новиот“ Хабиб, Чеченецот Чимаев во расправија со Мекгрегор