Вајлдер и Фјури ветија дека римечот ќе биде решен со нокаут

Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури ветија дека ќе одат на нокаут победа за да избегнат судиите да го решаваат нивниот римеч на 22 февруари во Лас Вегас, каде што Вајлдер ќе ја брани својата ВБЦ титула. Првиот контроверзен меч меѓу двајцата во декември 2018 заврши со „реми“ по експлозивни 12 рунди, резултат кој не ги … Продолжи со читање Вајлдер и Фјури ветија дека римечот ќе биде решен со нокаут