Вајлдер не е импресиониран: Џошуа сака да е како Кличко

ВБЦ шампионот во тешка категорија, Дионтеј Вајлдер го обвини Ентони Џошуа за „бесмислена“ тактика против Енди Руиз Јуниор во саботата, кога Британецот ги врати ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО титулите со победа на поени над Мексиканецот во Саудиска Арабија. По шокантниот пораз во Њујорк во текот на летото, Џошуа овојпат имаше поинаква тактика, со повеќе … Продолжи со читање Вајлдер не е импресиониран: Џошуа сака да е како Кличко