Скендербег со бонус од 100 илјади евра за победа над Партизан

Дуелот од Лигата на Европа меѓу тимовите на Скендербег и Партизан предизвикува огромно внимание поради впечатокот дека се работи за меч од висок ризик, а дополнителен мотив за албанскиот тим ќе биде ветувањето на претседателот Ардјан Такај за огромна...

Седумте „парчиња“ на Ливерпул (ВИДЕО)

По низата разочарувачки домашни резултати, Ливерпул го „здроби“ Марибор со 7:0 на гостувањето во Словенија во некарактеристично напаѓачки натпревар за тимот на Јирген Клоп, кој нормално беше воодушевен од претставата на „црвените“. Погледнете ги сите седум гола на Ливерпул.