Црвена звезда со тројки го декласира МЗТ

Кошаракарите на МЗТ Скопје Аеродорм убедливо се поразени вечерва од Црвена звезда 58:92 (18:21, 7:19, 17:28,16:24) во 17.коло, во регионалната АБА лига. Црвена звезда се врати на втората позиција на табелата (14/3),, а МЗТ остана закован за дното со...

Французите останаа „совршени“ во Хрватска (видео)

Франција стигна до петтата последователна победа на Европското првенство во Хрватска, откако со 39:30 ја победија Србија за да дојдат на чекор до полуфиналето. Предводени од браќата Карабатиќ, Французите доминираа од почетокот до крајот на мечот, и имаа предност од...