Работнички рутински со Фени И., Куманово победи во Охрид

Работнички и без публика во „Градски парк“, стигнаа до победа над Фени Индустри од 80:63 за втора победа на стартот на новиот македонски шампионат. По израмнетиот прв период, Работнички ја доби клучната втора четвртина со 7 поени предност, која ја...

Вардар шампионски против Блауграна

Вардар покажа дека нема лесно да се откаже од европската титула, откако во одличен меч во СЦ „Јане Сандански“ успеа со 27:24 (16:12) првпат во историјата на домашен терен да ја совлада моќната Барселона. Пред мотивирана публика, „црвено-црните“ го...