Луда вечер во ЛЕ, Марсеј и Салцбург одат понатаму, а се „тресеа“ Арсенал и...

Иако се веруваше дека четврт-финалињата од Лигата на Европа се „речиси“ одлучени по првите мечеви минатата недела, неверојатна вечер во второто по квалитет европско натпреварување, донесе изненадувања во Франција и Австрија, но и „тесни“ моменти за големите Атлетико Мадрид...

Алонсо: Луѓето очекуваат чуда од Мекларен

Иако само пред неколку недели веруваше дека Мекларен наскоро ќе се бори за место на подиумот, Фернандо Алонсо сега вели дека треба да се намалат очекувањата на фановите. Двократниот Ф1 шампион признава дека Мекларен морале да имаат подобар старт на...