Трамп се пофали: Да не бев јас, ќе заглавеа 10 години во затвор

Тројцата колеџ-кошаркари на УЦЛА, Лианџело Бол, Џејлен Хил и Коди Рајли пристигнаа на аеродромот во Лос Анџелес откако беа уапсени во Кина по кражба во продавница на „Луј Витон“, и американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека тој е одговорен...

Венгер: Ќе видиме дали ќе останам до 2019

Арсен Венгер признава дека можеби нема да го комплетира новиот двегодишен договор со Арсенал пред градското дерби со Тотенхем, каде што првпат по подолго време, „топчиите“ не се апсолутни фаворити. Французинот, кој е 21 година во Арсенал, беше под притисок...