Навивач на Израел со нож тргнал кон Иско!?

Шпанскиот репрезентативец Иско Алоркон бил во серозна опасност на стадионот во Ерусалим по завршувањето на квалификацискиот натпревар Израел-Шпанија (0:1) кога му се доближил еден навивач кој наводно кај себе имал нож. Шпанија во понеделникот во Израел победи со голот на...

Трифуновиќ нов селектор на Словенија

Кошаркарскиот сојуз на Словенија (КСС) го именува Радо Трифуновиќ за нов селектор на репрезентацијата, која пред еден месец во Истанбул ја освои европската титула. Словенија до историскиот успех на Европското првенство од клупата ја предводеше српскиот тренер Игор Кокошков, а...