Сирија не успеа да ја помине Австралија

Фантастичниот квалификациски пат на Сирија заврши во Сиднеј, откако Австралија во продолжението го совлада лидерот благодарение на голот со глава на Тим Кејхил. Сега, Австралија ја чека уште еден бараж, овојпат против тим од Северна Америка и Карибите -...

Словенија преговара со Просинечки

Роберт Просинечки во квалификациите за пласман на Светското првенство ја предводеше селекцијата на Азербејџан, а ден по завршувањето на овој циклус квалификации, постигнал прелиминарен договор со Фудбалскиот сојуз на Словенија, каде што на клупата ќе го наследи Среќко Катанец. Словенија...