Германија и Шведска со „утешни“ победи (видео)

Репрезентациите на Германија и Шведска, кои пред шампионатот се сметаа меѓу фаворитите за медали, ги комплетираа настапите во групната фаза на ЕП во ракомет со победи, кои на крајот не значеа многу. Германците, кои доживеаја кобен пораз од Хрватска кој...

Два шпански четвртолигаши тврдат дека имаат договор со Матијас Погба

Матијас, постариот брат на ѕвездата на Манчестер јунајтед Пол Погба, се наоѓа во интересна ситуација – два шпански четвртолигаши тврдат дека имаат валиден договор со Французинот. Манчего, тимот од Терсера, ги демантира тврдењата дека 29-годишниот Матијас Погба се согласил на...