Круна на кариерата: Кевин-Принц Боатенг во Барселона

Зимскиот преоден рок ќе понуди еден изненадувачки трансфер. Италијанскиот „Скај спорт“ објави дека Кевин-Принц Боатенг ќе се пресели од Сасуоло во Барселона на шест месечна позајмица. Боатенг (31) во кариерата играл за Херта, Тотенхем, Борусија Дортмунд, Портсмут, Милан, Шалке, Лас...

Нишикори по пет часа и пет сета го „скрши“ Карењо-Буста

Кеи Нишикори ќе играво четврт-финалето на Австралија опен, откако во маратонски меч кој траеше пет часа и 11 минути го елиминира 23. носител на турнирот Пабло Карењо-Буста од Шпанија. Супер тај-брејкот во петтиот сет му припадна на Нишикори со...