Перуанскиот капитен Гереро се појави пред трибуналот на ФИФА

Капитенот на перуанската репрезентација, Паоло Гереро се појави пред дисциплинската комисија на ФИФА по позитивниот допинг-тест на кокаин на квалификацискиот дуел за СП во Русија 2018 против Аргентина во октомври. Сослушувањето траеше околу четири часа, по што Гереро и покрај...

Ѓоковиќ го потврди ангажманот на Штепанек

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потврди дека негов тренер ќе биде поранешниот чешки тенисер Радек Штепанек. Ѓоковиќ, во мај годинава, ја раскина соработката со Марјан Вајда и на тренерското место го ангажираше легендарниот Андре Агаси. Американецот исто така ќе остане во...