Барса се жали или се плаши: Атлетико има подобар третман

Барселона вечерва на Канрските острови ќе му гостува на Лас Палмас во рамките на 26.коло во Ла Лига. Во пресрет ова гостување, Барсеона на лидерската позиција, со натпревар помалку, има четири бода повеќе од Атлетико Мадрид, тим со кого...

Свештеникот не ја прекинал литургијата, но не го пропуштил ниту финалето (Видео)

Хокераската репрезентација на Русија на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го освои златниот медал, откако во едно од најдраматичните финалиња ја победи Германија 4:3. Хокејот е еден од најпопуларните и најтрофејните спортови во Русија, а во Пјонгчанг репрезентативците на оваа...