Работнички се засили со Расел Робинсон

Тимот на Работнички добива ново засилување во Американецот Расел Робинсон, плејмејкерот кој во „Градски парк“ доаѓа од полскиот Шчеќин. 31-годишниот искусен Американец, кој играл во повеќе европски лиги и во американската колеџ-лига, ќе биде новиот организатор на играта на Работнички....

Фудбалски тренер се соблекол да го инспирира тимот

Тренерот на норвешкиот тим Валеренга, Рони Делија реши со драстичен потег да го мотивира својот тим пред неодамнешниот клучен меч за опстанок во првата лига. Тимот на Валеренга пред мечот со Бран беше блиску до зоната за испаѓање, така...