Нов убедлив пораз на ракометарките на „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија го забележа вториот пораз на турнирот кој се игра во Романија, наречен „Трофеј Карпати“. Откако вчера беа поразени од Бразил (32:19), денес македонските ракометарки забележаа нов пораз од 13 голови, во дуелот со домашната селекција...

Несторовски ја запечати победата на Палермо (видео)

Илија Несторовски повторно е во гол-форма, откако го постигна третиот последен гол за Палермо за да помогне во гостинската 3:1 победа над Авелино во 16. коло во Серија Б. Палермо поведе во 36. минута со автоголот на Молина, по што...