Top Sport

Ал Ахли

Дракслер му се приклучи на Верати во катарската лига

Пари Сен-Жермен и официјално се раздели со уште еден „непожелен“ фудбалер, продавајќи го Германецот Јулијан Дракслер на катарскиот клуб Ал-Ахли. …

Дракслер му се приклучи на Верати во катарската лига Прочитај повеќе

(Видео) Роналдо покажа дека е пенал-мајстор, па им направи мерак на Саудијците со посебен танц

По слабиот старт на шампионатот, клубот на Кристијано Роналдо, Ал-Наср се враќа на вистински ритам со 4:0 победата над Ал-Шабаб, …

(Видео) Роналдо покажа дека е пенал-мајстор, па им направи мерак на Саудијците со посебен танц Прочитај повеќе

Талентот Габри Веига, наместо во Наполи, ќе замине во Ал-Ахли!

Габри Веига, талентираниот фудбалер од средниот ред на Селта Виго, наместо веќе договорениот трансфер во Наполи, ќе биде едно од …

Талентот Габри Веига, наместо во Наполи, ќе замине во Ал-Ахли! Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Алиоски со прва асистенција за Ал-Ахли во новата сезона

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски ја запиша првата асистенција за Ал-Ахли во новата сезона. Тој му сервираше одлична топка на Роџер …

(ВИДЕО) Алиоски со прва асистенција за Ал-Ахли во новата сезона Прочитај повеќе

Што сè барал Нејмар за преселба во Ал-Хилал? Девет автомобили, платени патувања…

Нејмар стана последната фудбалска ѕвезда која не успеа да одолее на саудиските долари, приклучувајќи се на Ал-Хилал, но пред да …

Што сè барал Нејмар за преселба во Ал-Хилал? Девет автомобили, платени патувања… Прочитај повеќе

Нејмар во Саудиска Арабија ќе заработува и како „инфлуенсер“

Бразилецот Нејмар се сели во Саудиска Арабија, а освен огромната плата ќе има и некои други придобивки од трансферот во …

Нејмар во Саудиска Арабија ќе заработува и како „инфлуенсер“ Прочитај повеќе

Њукасл го продава Сен-Максимен на Ал-Ахли, двата клуба имаат ист сопственик

Премиерлигашките клубови се загрижени за трансферот на Алан Сен-Максимен од Њукасл во Ал-Ахли од 30 милиони фунти, по обвинувањата дека …

Њукасл го продава Сен-Максимен на Ал-Ахли, двата клуба имаат ист сопственик Прочитај повеќе

Scroll to Top