Top Sport

Алекс Баена

Дисциплинската комисија бара 5 меча суспензија за Валверде за нападот над Баена

Натпреварувачката комисија на шпанската Ла лига, препорача казна од пет меча за ѕвездата на Реал Мадрид, Феде Валверде за физичкиот …

Дисциплинската комисија бара 5 меча суспензија за Валверде за нападот над Баена Прочитај повеќе

Валверде ќе помине без казна? Вилјареал и Баена нема да го пријават инцидентот

Феде Валверде најверојаатно ќе ја избегне потенцијалната казна од 12 меча суспензија откако го удри Алекс Баена, бидејќи Вилјареал и …

Валверде ќе помине без казна? Вилјареал и Баена нема да го пријават инцидентот Прочитај повеќе

Валверде го нападнал Баена на паркинг по коментарот за нероденото дете

Мечот помеѓу Реал Мадрид и Вилјареал вчера имал и „трето полувреме“, откако ѕвездата на „кралевите“ Федерико Валверде го удрил крилото …

Валверде го нападнал Баена на паркинг по коментарот за нероденото дете Прочитај повеќе

Scroll to Top