Top Sport

Александар Џикиќ

Екс-селекторот на Македонија се враќа на местото на успехот, во Подгорица

Поранешниот македонски кошаркарски селектор, Александар Џикиќ по вторпат во тренерската кариера седнува на клупата на Будуќност од Подгорица, на местото …

Екс-селекторот на Македонија се враќа на местото на успехот, во Подгорица Прочитај повеќе

Хит е тајм-аутот на поранешниот македонски селектор (Видео)

Поранешниот македонски селектор Александар Џикиќ, минатиот викенд со својот тим Естудијантес го доживеа третиот пораз во низа во шпанската АЦБ …

Хит е тајм-аутот на поранешниот македонски селектор (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top