Зарков заминува од Еурофарм Пелистер 2, ќе биде тренер на Неа Јонија

Поранешниот македонски репрезентивец, Александар Зарков си замина од позицијата тренер на вториот тим на РК Еурофарм Пелистер и кариерата ќе …

Зарков заминува од Еурофарм Пелистер 2, ќе биде тренер на Неа Јонија Прочитај повеќе