Top Sport

Алф-Инге Халанд

Инс: Манчестер јунајтед не можат до Халанд само поради Рој Кин

Манчестер јунајтед нема да успеат да го донесат Ерлинг Халанд на „Олд Трафорд“ поради Рој Кин и неговиот неславен старт …

Инс: Манчестер јунајтед не можат до Халанд само поради Рој Кин Прочитај повеќе

Хаман: Однесувањето на таткото на Халанд е срамотно, Дортмунд се без „кичма“

Поранешниот германски репрезентативец, Дитмар Хаман вели дека е срамотно што таткото на Ерлинг Халанд заедно со агентот Мино Рајола се …

Хаман: Однесувањето на таткото на Халанд е срамотно, Дортмунд се без „кичма“ Прочитај повеќе

Норвешката врска ќе го однесе Халанд во Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед имале најголеми шанси да го ангажираат младиот напаѓач на Салцбург, Алф-Инге Халанд. Норвеѓанецот сезонава има постигнато 12 гола …

Норвешката врска ќе го однесе Халанд во Манчестер Јунајтед Прочитај повеќе

Scroll to Top